Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ShameOnYou
2017-10-12, 17:52
CRISIS [tytuł zlicencjonowany]
Autor Wiadomość
kinoshita

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 2017-06-02, 16:30   

Skłamałbym pisząc, że zrobiłem to w oczekiwaniu na polska premierę dramy, ale akurat mi się trafiło, że wysłuchałem i zobaczyłem teledysk do pieśni wiodącej z tej policyjnej opowieści. Muzyka i tak lepsza niż obraz [mam na myśli teledysk, nie dramę], ale miałem nieodparte wrażenie, że jest ona straaaasznie inspirowana... piosenkami otwierającymi z Bondów. Zwłaszcza oczywiście tych ostatnich. Co samo w sobie przecież nie jest niczym złym, ale... Ta inspiracja jakoś słabo tu wypada.

ShameOnYou 

Wysłany: 2017-06-02, 20:56   

Generalnie mam przetłumaczony pierwszy odcinek >D . Jeśli chcecie, to mogę go wydać, ale uprzedzam, że następny pojawiłby się dopiero w lipcu.

kinoshita

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 2017-06-02, 21:12   

To ja jestem zdecydowanie na tak! Zwłaszcza, że to pierwszy odcinek :P Mam oczywiście na myśli nie to, że pierwszy a nie szósty na przykład, tylko, że możemy go potraktować jako pilota. Drzewiej często pojawiał się pilot, a nas serial można było w telewizji poczekać i kilka miesięcy. Albo w ogóle, jak się ten zwiastujący całość epizod nie przyjął...

ShameOnYou 

Wysłany: 2017-06-08, 16:05   

Zapraszam na pierwszy odcinek :) . Przypominam, że następny pojawi się na początku lipca.

anuch 
anuch

Wysłany: 2017-06-08, 22:56   

Jeny przypadkiem zobaczyłam, że to tłumaczycie. Jestem po pierwszym odcinku i już się wkręciłam. Zapowiada się ciekawa drama. Klimatem trochę Blood Monday mi przypomina.

kinoshita

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 2017-06-09, 00:12   

Bardzo ciekawy i bardzo kontrowersyjny w swoim przesłaniu
odcinek pierwszy
pozwala przypuszczać, ze drama będzie ponadprzeciętnie dobra! Jest grupa przeszkolonych specjalistów-indywidualistów, na szczęście nie dziwaków, jakby to było od razu w USA, i mają generalne zadanie: ratować Japonię przed kryzysami. Czyli tacy propaństwowcy, ale... czy to oznacza, że są po dobrej stronie? Czy ratowanie łajdaka gwałciciela którego ojciec minister tuszuje jego przestępstwa naprawdę służy państwu? Czy jednak rządzącej klice? Czy terroryści zatem, stosując złe metody, narażając niewinnych ludzi, nie mają jednak słusznego celu, chcąc wyplenić skorumpowane gnidy z życia publicznego?
Fascynujący dylemat. Ale na dokładkę dostajemy tu jeszcze szybką akcję [te "schodzenie" po balkonach], napięcie i tajemnicę, jak w ostatniej scenie.
Oczywiście są minusy, trochę naciągany ten wykonawca zamachu na synka ministra, a zwłaszcza uciszenie sprawy w mediach. Toż terroryści powinni od razu transmitować wyznania syneczka na youtubie, nieprawdaż? I media też tak łatwo by się nie dały zmanipulować.
No i jeszcze w bardzo fajnej otwierającej dramę długiej akcji w pociągu podobały mi się bójki. Nie lanie po mordach jak w USA, tylko naprawdę bloki, łapania, chwyty, obezwładnianie... Oczywiście z jednym przegięli straszliwie: kiedy dobrze obsadzony Shun Oguri wystawia nogę by trzymać na dystans bandytę, to ten macha jak głupi nożem w powietrzu nie mogąc dostać się do twarzy agenta, a przecież w tej sytuacji wystarczyłoby tylko na tej wystawionej nodze przeciąć mu nożem tętnicę udową i już po zawodach... Oczywiście skoku do wody z bombą nie komentuję, bo to był chyba ukłon w stronę jakiegoś Jamesa Bonda z Rogerem Moorem...
Ale to raczej detale. Obsada też świetna: Hidetoshi Nishijima tym razem "normalny" a Yuko Araki dość niesamowita, jak w pojedynku wzrokowym z zakutym w kajdanki bandytą w pociągu...
Generalnie - jest na co czekać!

Remi 

Wysłany: 2017-06-09, 15:00   

anuch napisał/a:
Klimatem trochę Blood Monday mi przypomina.

Rzeczywiście, chociaż ja bym tę dramę umieściła tak pomiędzy Bloody Monday a MOZU. Poważniejsze (może dzięki temu, że głównymi bohaterami nie są dzieciaki) niż BM, ale nie tak poważne i trochę mniej efektowne niż MOZU.

kinoshita napisał/a:
No i jeszcze w bardzo fajnej otwierającej dramę długiej akcji w pociągu podobały mi się bójki. Nie lanie po mordach jak w USA, tylko naprawdę bloki, łapania, chwyty, obezwładnianie... Oczywiście z jednym przegięli straszliwie: kiedy dobrze obsadzony Shun Oguri wystawia nogę by trzymać na dystans bandytę, to ten macha jak głupi nożem w powietrzu nie mogąc dostać się do twarzy agenta, a przecież w tej sytuacji wystarczyłoby tylko na tej wystawionej nodze przeciąć mu nożem tętnicę udową i już po zawodach... Oczywiście skoku do wody z bombą nie komentuję, bo to był chyba ukłon w stronę jakiegoś Jamesa Bonda z Rogerem Moorem...

Pod wszystkim się podpisuję ^^ Bójki były super. Wyglądały tak realnie, a nie jak wyreżyserowane ;) i rzeczywiście też zwróciłam uwagę na tę wpadkę z nogą i nożem :P Jak dla mnie pomysł ze skokiem do wody razem z bombą był idiotyczny, bo przecież to Shun trzymał plecak z bombą i wlókł zamachowca, więc nie widzę powodu dla którego trzeba było oddać zamachowcowi plecak i rzucić się wraz z nim do rzeki... No chyba, że to wszystko było po to żebym potem świetnie się bawiła przy scenie gdy Araki macha do Shuna i mówi do reszty ekipy: "No dalej, wszyscy powinniśmy mu pomachać!" :XD: Ubawiłam się też gdy Tanaka Tetsushi robił za wariograf :XD: :XD: :XD:

Zdziwiło mnie, że zbrodniarz-ofiara, czyli syn ministra, nie został w żaden sposób pociągnięty do odpowiedzialności. Dla mnie powinien wyjść w kajdankach i niezależnie co powiedzieli w mediach to mają zeznania jego kumpla i można go osądzić.

Ogólnie drama zapowiada się bardzo interesująco :) :> Dzięki :kiss:

kinoshita

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 2017-06-09, 20:51   

To jeszcze tylko w kwestii tego niezamierzenie wesołego tytułu. Tlumaczka oczywiście bardzo dobrze sobie poradziła z nazwą, nie mamy już tego dziwacznego skrótu z Asianwiki. A skrót mnie właśnie intryguje: czy w jęyku japońskim jest w ogóle coś takiego, że jeden wyraz może być zarazem skrótem pierwszych "liter" innych wyrazów, jak ta nieszczęsna "S.H.I.E.L.D." w komiksach Marvela? I czy wtedy to Crisis coś oznacza poza kryzysem?
Bo jeśli nie, to ja się po prostu dziwię tym długaśnym zwrotom. wiadomo w sytuacji zagrożenia ogółu powołuje się Sztab Kryzysowy. Więc nasi bohaterowie per analogiam to mogliby się nazywać po prostu Brygada/Grupa Kryzysowa/Antykryzysowa. Taki zespół punkrockowy kiedyś był: Brygada Kryzys :) Fajna polska nazwa dla dramy? :P

ShameOnYou 

Wysłany: 2017-07-10, 23:22   

Zapraszam razem z Ushio na 2 odcinek :) .

kero

Wysłany: 2017-07-11, 10:29   

Ślicznie dziękuję za zrobienie napisów i korektę :pokłon: zabieram się do oglądania :o

kinoshita

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 2017-07-12, 11:37   

Jeśli można - w kwestii rawów. Ten filmku mocno ostatnio szwankuje, a jeśli wierzyć koleżance z zaprzyjaźnionego forum jest to strona wręcz niebezpieczna.
Ja nie mogąc się od kilku dni dobić do filmku skorzystałem z tej strony:
https://dorama.asia/crisis-special-security-squad-2017-episode-8/
napisy pasują.

kinoshita

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 2017-08-12, 13:34   

Już myślałem, że ten miesiąc nigdy nie upłynie! Ale się wypełniły dni i mogłem nareszcie zobaczyć i skomentować
odcinek drugi
co tu owijać w bawełnę – znakomitej po prostu serii Crisis. To jest bardzo przemyślane, z z pewną ideą, a nie tylko dzisiaj taka akcja a za tydzień następna. Historia poważna, wręcz szokująca i … bardzo gorzka. Nawet chce się zadać pytanie: czy jednostka jest do rozwiązywania problemów poprzez doprowadzenie do triumfu sprawiedliwości, czy też przez wyciszenie i zażegnanie... Na szczęście mają tam „Brudnego Harry'ego” . I jeszcze raz warto podkreślić: ja to dawno za sobą mam lata, w których emocjonowałem się, bo na filmie dawali sobie po pysku, ale tutaj pojedynki na pięści zrealizowane są perfekcyjnie i oglądam je po prostu z podziwem dla ich aranżacji. Kapitalna drama.

Remi 

Wysłany: 2017-08-20, 02:06   

Dramę ogląda się z dużą przyjemnością, bo jest pomysł, jest świetne wykonanie, wprost pyszne sceny z laniem po mordach ;) i tylko świadomość, że pewnie każdy odcinek będzie się kończył zawodem, że sprawiedliwości nie stało się zadość, trochę przygnębia. Obrzydliwy świat polityki, dużych pieniędzy i apetytu na władzę nad ludzkim życiem, a po drugiej stronie ludzie, którzy chcieliby to zmienić, ale mają związane ręce. Paskudna sprawa. Mam nadzieję, że cała drama nie skończy się tak jak dotychczasowe odcinki ^^'

Majak 

Wysłany: 2017-09-23, 16:11   

Przepraszam jesli urażę tłumacza, ale czy jest szansa na kontynuację, bo od 2,5 miesiąca cisza ?

ShameOnYou 

Wysłany: 2017-09-23, 16:44   

Majak napisał/a:
Przepraszam jesli urażę tłumacza, ale czy jest szansa na kontynuację, bo od 2,5 miesiąca cisza ?

Tak. W najbliższym czasie zabiorę się za pozostałe odcinki.

Majak 

Wysłany: 2017-09-24, 14:08   

Dzięki, będę czekać.

anuch 
anuch

Wysłany: 2017-09-25, 23:36   

Gdzieś widziałam, że podobno ta drama ma pojawić się na tvp2. Czy to prawda? I jeśli tak czy dalej będzie tworzone tłumaczenie?

ShameOnYou 

Wysłany: 2017-09-26, 00:40   

anuch napisał/a:
Gdzieś widziałam, że podobno ta drama ma pojawić się na tvp2. Czy to prawda? I jeśli tak czy dalej będzie tworzone tłumaczenie?

Ło jezu! Nie wiedziałam o tym. Bardzo dziękuję Ci za informację :kiss: <3 . Nie jestem ostatnio na czasie.
Faktycznie pojawiła się taka informacja, że od 21 października będzie leciał CRISIS na dwójce. Jeśli to prawda, to niestety tłumaczenie nie będzie dalej tworzone. Nie udostępniamy tłumaczeń tytułów zlicencjonowanych (tak było np. z Empress Ki).
Jeśli CRISIS zostanie zlicencjonowany, to zabiorę się za coś innego. Możecie mi coś zaproponować na pw. Najlepiej jakiś japoński kryminał nie przetłumaczony przez żadną grupę. Jak skończę Camouflage, to zabieram się za nowy projekt. Jeśli żadna z propozycji mnie nie zainteresuje, to zabiorę się za dramę WOWOW.

kero

Wysłany: 2017-10-19, 17:55   

Już wiadomo kiedy poleci w polskiej tv :twisted: :nocomment:
W sobotę 21 października na antenie telewizyjnej Dwójki o godz. 23:25 zadebiutuje japoński serial akcji z 2017 roku pt. Kryzys (ang. CRISIS – Special Security Squad). Drama składa się z dziesięciu 50 minutowych epizodów.

Naprawdę nie dało się lepszej godziny dać :\ widać tureckie seriale mają lepsze przebicie :((

Odpowiedz do tematu