Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: avalia
2018-03-08, 09:39
Strawberry Night
Autor Wiadomość
Jenny-rose 
DJ Burakku

Wysłany: 2011-02-20, 13:26   Strawberry Night

Strawberry Night

Występują: Nishijima Hidetoshi, Takeuchi Yuko , Takeda Tetsuya

Młodszy Inspektor Himekawa Reiko (29) jest jedyną kobietą w Dziesiątym Wydziale Morderstw, w Pierwszym Śledczym Oddziale Policji. Po ukończeniu żeńskiego uniwersytetu, pomimo braku policyjnego wykształcenia, Reiko niesamowicie szybko wspięła się po szczeblach kariery. Teraz bezustannie musi borykać się z dogadywaniem, a czasem i molestowaniem ze strony starszych kolegów, jak i przełożonych. Ale w świecie zdominowanym przez facetów radzi sobie dzięki umiejętności rozwiązywania najbardziej skomplikowanych spraw. Niedaleko jeziora policja odnajduje ciało brutalnie zamordowanego mężczyzny, zawinięte w plastikową folię. Reiko zdaje sobie sprawę, że to raczej nie będzie jednorazowy wyskok. Co oznaczają tajemnicze słowa ‘strawberry night’? I jaki mają wpływ na śledztwo, raz po raz pojawiając się i znikając w internecie?

Tłumaczenie: Jenny Rose
Korekta: Karolcia955
Timing: Shioki@D-addicts

Strawberry Night SP - Napisy serwer forum

Raw na mega | RAW torrent | Raw na uloz

Ostatnio zmieniony przez hime 2018-02-03, 17:30, w całości zmieniany 11 razy  

hime 

Wysłany: 2011-02-21, 10:31   

Jenny, pod linkiem do napisów pokazuje się 3 cz. raw., przynajmniej u mnie, a nabrałam wielkiej ochoty na tę mini dramę :(\
Dziękuję.

Ldorotka 
Sempter alta!

Wysłany: 2011-02-21, 14:34   

To jest drama, czy film? Co by nie było zapowiada się przedni kryminał z niezłą akcją i zagadka, jak ja to lubię :krół: Oczywiście serdecznie dziękuje :kiss:
P.S.
Świetny banerek :crazy:

Mój błąd, jest wpisane, jako ukończone, gomene :gwizdze:

Niestety mam ten sam problem, co Ty.

necz

Wysłany: 2011-02-21, 14:50   

Dobra, rzeczywiście tam, gdzie powinny być napisy, jest 3 część rawa, ale nie wiem, czy tylko ja zostałam wyróżniona informacją w dwóch pierwszych partach o ochronie hasłem, czy może wszyscy tak mają :?:

hime 

Wysłany: 2011-02-21, 15:18   

wszyscy :(

fistaszek 

Wysłany: 2011-02-21, 17:37   

W pierwszym momencie postawiłam na hasło "nomanymore" i weszło :hmm:

Jenny-rose 
DJ Burakku

Wysłany: 2011-02-21, 18:32   

gomene za zamiesznie, poprawiłam już link do napisów XD *sighs*

hime 

Wysłany: 2011-02-21, 21:21   

Jestem pod wrażeniem tego filmu. Dobrze spędzone prawie dwie godziny, wartka akcja, właściwie dozowane napięcie, ale nie chcę się za wiele rozpisywać w szczegółach by nie zepsuć innym miłego oglądania (a już niejeden czytany przeze mnie komentarz popsuł mi tę przyjemność). Warto przejść przez ten film bez wiedzy. Domyśliłam się kto za wszystkim stoi dopiero razem z główną bohaterką, więc nie wiem czy ja taka niekumata, czy naprawdę dobrze poprowadzona fabuła. Plejada dobrych aktorów.
A tak na marginesie, muszę powiedzieć, że truskawki z bliska wyglądają, jak dla mnie, okropnie.
Polecam i dziękuję Jenny za tłumaczenie.

Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2011-03-28, 18:36   

W sumie to ja tak miałam, że jakaś muzyka, jakaś nieznacząca wskazówka doprowadzały mnie do tego kto jest zły, albo który z policjantów pierwszy umrze XD. Mnie właśnie brakowało tego elementu, który by mnie zaskoczył, ale poza tym naprawde fajnie się oglądało, zwłaszcza, że grał tu Pinokio XD. Dzięki za tłumaczenie :D

Super Sentaie robią mi sieczkę z mózgu

Moje postępy w pracy | Gekiuma Henshin blog - zapraszam

OGARNIAM ŻYCIE, WRÓCĘ TO BĘDĘ

adzikw

Wysłany: 2011-05-06, 12:39   

Super film naprawdę mi się podobał . Super fabuła , miło było zobaczyć kobietę na takim stanowisku . Dziewczyna wiedziała co robi . Dobry film kryminalny , mam nadzieje , że więcej takich filmów będzie na naszym forum . :D Dzięki za tłumaczenie , bo to naprawdę wciągający i warty uwagi film . :)

Hormiga 

Wysłany: 2011-09-29, 20:35   

Uprzedzam Spoilery

Bardzo interesująca pozycja,mimo że nie gustuje w kryminalnych zagadkach to fabuła całkowicie mnie pochłonęła ;co prawda po pierwszej godzinie nastąpił malutki regres ,ale znowu pojawiło się napięcie podczas samodzielnego śledztwa Otsuki domyślałam się ,że coś za szybko odkryje i źle na tym skończy ,ale niecierpliwie czekałam jak to rozwiążą.Przyznaję ,że parę razy dałam się złapać i typowałam złe osoby ,ale końcówka nie była zaskakująca może poza faktem ,że mordercą okazała się tamta dziewczyna.
Brawo dla głównej bohaterki ,Yuko bardzo dobrze odegrała swoją postać- silnej kobiety po przejściach.Licze ,że doczekam się dłuższej wersjii która podobno jest planowana ,tylko czy nie będzie pasował ten tytuł. :gwizdze:

Vivianne

Wysłany: 2012-01-28, 12:59   

Chciałabym obejrzeć, bom ciekawa tego cuda, ale niestety hasło do rawa mnie ogranicza a nigdzie go nie widzę. :(

Edit
Otai, dziękuję! :D
Ostatnio zmieniony przez Vivianne 2012-01-28, 13:57, w całości zmieniany 1 raz  

Otai 
Kapitan not-so-Marvelous

Wysłany: 2012-01-28, 13:01   

hasło to lizards, przepraszam, jeszcze nie dodałam ;)

Super Sentaie robią mi sieczkę z mózgu

Moje postępy w pracy | Gekiuma Henshin blog - zapraszam

OGARNIAM ŻYCIE, WRÓCĘ TO BĘDĘ

prima

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2012-05-22, 14:46   

http://www.mediafire.com/...nznitonuy804ixq

wyszukałam gdzieś napisy

aglo93 

Wysłany: 2013-09-22, 23:21   

Zwykle piszę ze spoilerami, bo to mi najlepiej wychodzi, ale faktycznie, jeżeli ktoś, nawet pomimo moich ostrzeżeń przeczyta ten komentarz, to tylko sobie popsuje zabawę. Zabawę? Myślę, że ciężko się bawić przy takiej fabule. Jednak jakąś tam satysfakcję z oglądania odczuwałam. Nie, nie będę się zagłębiać w to, jakie odczucia wzbudził we mnie ten special. :P

W każdym razie wciągnęło mnie nie na żarty. Czasowo rozłożyło się raczej tak, jakbym oglądała zwykły pierwszy odcinek dramy. Choć w rzeczywistości trwał tyle, co pełnoprawny film :) Akcja może nie gnała jakoś na łeb na szyję, ale ogólne przemyślenia bohaterów, ich tok śledztwa sprawiały, że człowiek nie może się nudzić.

Himekawa od razu wzbudziła moją sympatię. Konkretna babka. Nieciekawa przeszłość popchnęła ją do zostania policjantką. Jej zimne podejście do spraw i oglądanych ofiar może trochę przerażać, ale w końcu i tak się dowiadujemy, że nie zatraciła całkiem swoich uczuć. Może nie twierdzę, że ich nie ma, ale na pewno musi zgrywać twardszą, niż jest. Żal mi się zrobiło jej w pewnym momencie... Ale że obiecałam nie spoilerować... :P

Co do winnych, to przez cały czas podejrzewałam jedną osobę... Nie lubiłam jej :P W każdym razie powiązałam ze sobą fakty mniej więcej w tym samym momencie, co Himekawa. Powiązałam fakty, co ja opowiadam :P Miałam przeczucie xD

Intrygującą postacią wydaje się być Kikuta. Ale żeby przekonać się o tym, jak bardzo, muszę obejrzeć dramę ^^

Może skromnie, ale jak mówiłam, najlepiej wychodzi mi spoilerowanie :P W każdym razie obejrzałam świetny wstęp do historii. Dziękuję za tłumaczenie i korektę!

kinoshita

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 2017-08-28, 18:25   

Przyjemnie było zobaczyć, jak to się wszystko zaczęło i zrozumieć wreszcie o co chodzi z tym tytułem [chociaż dlaczego akurat truskawkowa dalej nie wiem: podczas tych mrożących krew w żyłach krwawych widowisk żarli truskawki i popijali szampanem jak na Wimbledonie?]. Znowu najfajniejsze są relacje policjantów, choć w końcu nie dowiedziałem się, czemu Stary Wyga tak nie cierpi Ślicznotki. No i ta trauma głównej pokazywana co pięć minut mająca tu uzasadnienie fabularne tak dziwnie znika, bo w serialu jeszcze nie natknąłem się na taki motyw... Ale to może moje przeoczenia bo SP jest świetny i oparty na naprawdę oryginalnym pomyśle [tym z losowaniem]. Super jest także motyw z tą cichą rywalizacją detektywów o względy przełożonej i łatwo w tym kontekście zrozumieć, że jeden z nich zrobił to co zrobił i zapłacił za to najwyższą cenę. A - i super, że to ten ... był mordercą, bo już się bałem, że się pojawi z powrotem w jakimś odcinku dramy.
Zdecydowanie fajny seans!

Wampanella 

Wysłany: 2017-10-08, 21:57   

kinoshita napisał/a:
[chociaż dlaczego akurat truskawkowa dalej nie wiem:
Nie oglądałeś uważnie, albo wyszedłeś w trakcie skoro nie wiesz. Morderca jak rozmawiał z Reiko powiedział, że jak wspólniczka zabiła kolegę to wygląda jej twarz jak truskawka. A potem jeszcze gadał, że ludzie, którzy umierają mają twarze podobne do truskawki. Coś miej więcej takiego było.
Zachęciły mnie tutaj takie dobre opinie. Spodziewałam się czegoś lepszego. Specjał nie dłużył mi się, ale brakowało mi emocji. Wiem, że po Japończykach nie ma co się spodziewać tego... :\
Jak dla mnie to takie zasłużone 7,5, a spodziewałam się, że będzie na 8 albo wyżej. :(\

kinoshita

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 2017-11-24, 15:59   

Wampanella znów zmusiła mnie do wstydliwego procederu tłumaczenia się z własnych dowcipów. Acz istotnie podczas najsłynniejszego na świecie turnieju tenisowego modne jest popijanie truskawek szampanem, to nie podejrzewałem, że tak jest też w tej znakomitej dramie. Ot sobie wypuściłem wica niskich lotów, bo nie kupuję tej morderczej metafory. Co gorsza, z powodów marketingowych twórcy zostawili już ten tytuł dla całej dramy i to już w ogóle jest ni przypiął ni wypiął. Całe szczęście literackie pierwowzory zwykle wolne są od takich zagrywek, takoż jest i tutaj, ale tu już szanowną Wampanellę odsyłam do osobnego tematu http://lizards-subs.pl/viewtopic.php?t=2873 bo wolę nie pisać w temacie dramowym o książce i nie ryzykować niesłusznej interpretacji regulaminu, co to go trzeba rzekomo bezwzględnie przestrzegać.

Odpowiedz do tematu