Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: avalia
2018-03-08, 09:38
[i] Red River
Autor Wiadomość
Damar 

Wysłany: 2017-10-29, 21:21   [i] Red River

Red River

Tytuł oryginalny: Hong He, 紅河
Gatunek: Dramat
Premiera: 10.04.2009
Czas trwania: 100 min.

A Tao (Zhang Jingchu) mieszka niedaleko Czerwonej Rzeki, przy granicy chińsko-wietnamskiej. Jest świadkiem śmierci swojego taty, w wyniku czego doznaje szoku i doznaje uszczerbku na zdrowiu psychicznym. Kiedy A Tao dorasta, przenosi się do Chin i zaczyna pracować jako sprzątaczka u A Shui (Loletta Lee) W międzyczasie szef Sabah (Danny Lee) zaczyna interesować się dziewczyną.

Zhang Jingchu - A Tao
Nick Cheung - A Xia
Loletta Lee - A Shui
Danny Lee - Szef Sabah

Ekipa
Tłumaczenie: Damar
Korekta: kathryn

RAW

Napisy

Ostatnio zmieniony przez avalia 2018-03-08, 09:36, w całości zmieniany 1 raz  

Arana 

Wysłany: 2017-11-06, 00:14   

Zhang Jingchu grająca A Tao świetnie odegrała swoją rolę. Film jest bardzo smutna historią :torba: Myślałam, że szef Sabah ma w stosunku do niej jakieś inne plany a pozory mylą. Szkoda, że się ta sytuacja jakoś nie wyjaśniła bo może koniec był by inny. ^^ Zachęcam do obejrzenia ^^ nie chce za wiele zdradzić 8-)

kinoshita

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 2017-11-26, 14:04   

Ha! Taka prosta historia, opowiedziana niemalże najprostszymi środkami, a jednak dociera do widza i trudno o niej zapomnieć. Bardzo satysfakcjonujące kino!
Nie powiem, bardzo się stęskniłem za dobrym filmem chińskim. Tym prawdziwym, dotykającym prawdziwych problemów, prawdziwych ludzi i prawdziwego świata. Do tego egzotyczna sceneria pogranicza z Wietnamem, pięknie zresztą fotografowanego. Ujęcia są naprawdę wysmakowane. Sama historia uczucia do nieco opóźnionej dziewczyny, które rozkwita gdy jest już za późno, przywiodła mi trochę na myśl nieco już zapomniane arcydzieło Felliniego "La stradę".
Kawał porządnego społeczno-obyczajowego kina, w których twórcy z Państwa Środka są najlepsi. Myślę, że fanki kojarzące tę kinematografię tylko z przelukrowanych kretyńskich odrealnionych dram spod znaku Królowej Chińskiego Kiczu byłyby wstrząśnięte tym obrazem.

Odpowiedz do tematu