Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: avalia
2018-03-08, 10:48
Gakko no Kaidan 10/10
Autor Wiadomość
Jasmine 

Wysłany: 2015-04-16, 20:35   

Kilka razy dziennie sprawdzałam czy już jest 10 odcinek i pojawił się xD Zgadzam się z tym, że jest chyba najlepszy :D Zakończenie bardzo pozytywne chociaż coś więcej mogli by zrobić xD a jakimś specialem nie pogardze wręcz przeciwnie.
Kei już bardzo zdesperowany w tym odcinku skoro chciał do takich rzeczy się posunąć ale na całe szczęscie przewodnicząca znowu zabrała głos i przywróciła wiare w ludzi.
Ogólnie co do całej dramy to jest świetna, bardzo mi się podobała i pewnie obejrzę ją za jakiś czas jeszcze raz co by dodać sobie motywacji do działania.

Bardzo dziękuje za tłumaczenie jaki i korekte oraz czasówkę <3

P.S. Hohoemi, z czego pochodzą fragmenty w Twoim podpisie bo wyglądają zachęcająco do oglądania?

Irensaki

Wysłany: 2015-04-18, 18:13   

Jestem jednocześnie szczęśliwa, że oglądam 10 odcinek, i smutna, że to już koniec tej historii. Zakochałam się w tej dramie od pierwszego odcinka i jestem wam cholernie wdzięczna, że wzięliście pod swoje skrzydła ten projekt.

Arigatou <3

Ten odcinek skończył się tak uroczo :D A ta scena z Tsubame i z Keiem :kiss: Ale nie mogę powiedzieć, że się tego nie spodziewałam. Od początku coś między nimi było xD

Jeszcze raz wielkie dzięki :tańczy:

anylkaa 
LMH Poland

Wysłany: 2015-04-23, 10:07   

Nie bede ukrywać, że trochę mnie zaskoczyła końcowa scena z pocałunkiem. Ja wiedziałam,że Kei coś tam do niej, ale po niej tego zbyt nie było widać i troche byłam zaskoczona. Niemniej jednak zakończenie było jasne i sensowne, scenarzyści wszystko ładnie wyjaśnili, nie został jak dla mnie żaden nie rozwiązany wątek i tak powinny się dramy kończyć XD
Naprawdę myślałam,że Tsubame zrezygnuje ze zniszczenia dyrki, że jednak sobie nie poradzi, ale ona dzielnie walczyła do samego końca. Teraz jak na to patrzę, to ona robiła też dla Kei, bo zaczął coś dla niej znaczyć i chciała mu pomóc a Kei może i chciał tej zemsty, ale chyba jednak bardziej zależało mu na powrocie do szkoły,
W każdym bądź razie skończyło się szczęśliwie :)
Dziewczyny bardzo dziękuje za pracę przy tej dramie :D
Teraz czas nadrobić przygody Ogórka i Tomy XD

LEE MIN HO POLAND
* https://www.facebook.com/PolandLeeMinHo?
* https://lmhpoland.wordpress.com

Jorian 
Saurus vulgaris

Wysłany: 2015-04-24, 21:48   

Zdecydowanie jestem zawiedziona. Bardzo liczyłam na rozwinięcie postaci Sudo, a tu kicha - rozmył się chłopak w deszczu padającym jak na zawołanie. Ano cóż, nie można mieć wszystkiego - publiczna demonstracja uczuć Głównej powinna mnie usatysfakcjonować. Choć znowu - pocałunek to to nie był... Ja chyba zbyt wiele wymagam od licealistów... A tyle się trąbi o zepsuciu nastolatków.
Może zresztą psują się bardziej prywatnie, a nie przed kamerami?

Tak czy inaczej, stało się to, czego się od początku obawiałam: Kamiki zszedł z wózka, czyli dramat diabli wzięli i trza się cieszyć. Ano, mus to mus. Ostatnia scena jest na tyle urocza, że odpuszczam tej dramie większość absurdów!!

Bardzo ładnie dziękuję za tłumaczenie, korektę, cierpliwość i wszelkie wysiłki!!!

Jasmine napisał/a:

P.S. Hohoemi, z czego pochodzą fragmenty w Twoim podpisie bo wyglądają zachęcająco do oglądania?

To jest bardzo dobre pytanie!!! Ciągle zapominam Ci je zadać :D

Mati

Wysłany: 2015-04-30, 11:57   

Drama z odcinka na odcinek robi się co raz ciekawsza i bardziej wciągająca.Fajnie że Harunie udaje się przekonać do siebie,swoich idei co raz więcej osób,mam nadzieję iż uda jej się zmienić tę szkołę na lepszą.Shizuki ma genialne pomysły jak zdobyć sojuszników do zmiany szkoły i co robić by wszyscy nawet przeciwnicy chcieli słuchać;jestem ciekaw jaki przyświeca mu cel i kim tak na prawdę jest oraz dlaczego jeździ na wózku czy z powodu wypadku, czy może kryje się za tym coś innego.Mam wrażenie iż dyrektorka albo jest nie zdecydowana albo dobrze się bawi podczas szkolnej rewolucji,bo z jednej strony myśli tylko o kasie i zwala winę na słabszych, a z drugiej zawsze na końcu postępuje właściwie, cofa złe decyzje.Najbardziej podejrzanym jest dla mnie wicedyrektor,wydaje mi się iż nie do końca podobają mu się decyzje dyrektorki jak i najchętniej zgodził by się na przejęcie władzy przez bogate dzieciaki byle samemu na tym zyskać.Grupa Platinum wydaje się że są tyko rozpieszczonymi bogatymi dzieciakami,które robią co chcą.Jednak mi wydaje się iż rodzice na nauczyli ich co jest naprawdę ważne, nie posiadali oni również w swoich opiekunach prawdziwego oparcia,przez co stali się egoistyczni i nie wiedzą co to jest dobroć, prawdziwa przyjaźń, mierzą innych nie właściwą miarą, a w rzeczywistości są to zwykłe dzieciaki, które po za pieniędzmi i władzą dzięki rodzicom nie mają niczego (prawdziwych przyjaciół,wolności w podejmowaniu decyzji czy realizacji marzeń).Jednak dzięki rewolucjonistce mam nadzieje iż uda im się zmienić na lepsze.
Dzięki za udostępnienie tłumaczenia i powodzenia przy innych projektach.
Dramka warta zobaczenia.

Ushio 

Wysłany: 2015-07-19, 18:30   

Szczerze mówiąc, opis jakoś specjalnie mnie nie zachęcał - zaintrygować zaintrygował (ryjek Kamikiego na plakacie też, tak swoją drogą xD), ale w sumie nic poza tym. Nie oglądam często dram szkolnych, bo większość wydaje mi się najzwyczajniej w świecie sztuczna, no i bałam się, że i Gakkou no Kaidan będzie trochę... przerysowane. Ale ciężko oprzeć się sile perswazji Yae, więc ściągnęłam pierwszy odcinek. A potem całą resztę, choć stopniowo xD
Drama jest przerysowana, nie czarujmy się, ale, trochę jak w Kazoku Game, poprzez wyolbrzymienie pewnych spraw, można wywrzeć lepsze wrażenie i naświetlić pewne problemy. Ale GnK - tym razem w przeciwieństwie do Kazoku Game - jest bardzo optymistyczne. 80% całej fabuły skupia się przecież na obalaniu świata dorosłych przez dzieci - nie powiem, że mi się to nie spodobało ;) Co prawda przewidywalność i naiwność dramy trochę mnie bolała; chyba wyrosłam z historii, gdzie wszyscy są tak naprawdę dobrzy, a jeśli zachowują się źle to dlatego, że cierpią. Dlatego odetchnęłam z ulgą, kiedy okazało się, że koleś z poprzedniej Platynowej 8 nie zaczął ze łzami w oczach błagać o wybaczenie po zobaczeniu tego krawata - oczywiście, to było wręcz ohydne, ale trzeba się pogodzić z tym, że tacy ludzie po prostu istnieją. I wcale nie są samotnymi biedakami. Chociaż nie zaprzeczę, że cieszyłam się za każdym razem, kiedy Tsubame zdobywała nowych sprzymierzeńców, a po tym, jak Minorin do nich dołączyła zaczęłam oglądać to z podwójną prędkością xD
Tsubame mnie od początku nie denerwowała - była okej, tylko się polepszała. No, poza tym zasłabnięciem w 9. odcinku xD Przepraszam, ale nie bardzo rozumiem, z jakiego powodu ona tak nagle zemdlała xd No i podobały mi się jej przemowy - moją ulubioną jest chyba ta z trzeciego odcinka, kiedy zaczęła obrzucać nauczycieli błotem xd Hirose Suzu kojarzę głównie z jednego failowego momentu w VSArashi, gdzie stwierdziła, że Ohno ma 40 lat i od tego czasu kocham ją bezgranicznie XDDD
Natomiast Kei... cudny bohater XD Gadał z prędkością karabinu maszynowego zupełnie jak Shinichi w Kazoku Game - to chyba jakaś specjalna umiejętność Kamikiego XD Ale on jest tak fajnym aktorem, tym bardziej, jak gra psycholi (a pierwszy raz go widziałam w roli chłopca bez uczuć z Kenshina), że oglądanie z nim czegokolwiek jest największą przyjemnością xd A tutaj zniszczył wszystko - był genialny pod każdym względem i żałuję, że już skończyłam oglądać :c
Oprócz nich bardzo polubiłam Aburamoriego - no przekochany człowiek <3 A z Platynowych moje serce wygrali Pisarz i Sportowiec *3* No, Sudo też polubiłam i shippowałam go z Tsubame baaardzo długo, mimo że wiedziałam, jak się skończy za sprawą mojej młodszej siostry xd Ale i tak myślę, że by do siebie pasowali xd Co do shipów jeszcze, to z jakiegoś powodu widziałabym razem Aburamoriego i Minorin, pasują mi do siebie <3
Dobra, przydałoby się już skończyć ten mój wywód :P Dziękuję ślicznie za tłumaczenie i korektę <3 Mimo że trochę ten tytuł skrytykowałam, to świetnie się przy nim bawiłam :D A, no i muzyka była cudowna :3

Akagi 

Wysłany: 2015-08-03, 00:37   

Jakoś nie wiem co myśleć o tej serii. Jestem na piątym odcinku (pół roku mi to zajęło xD) i już kilka razy miałam porzucać tę serię. Dlaczego? Przede wszystkim tematyka nie jest zbyt wciągająca, a i grupa rozpieszczonych bachorów nie jest specjalnie ciekawa. Choć najbardziej denerwuję mnie ta pasywność uczniów i nauczycieli ze szkoły. Po prostu nie jestem w stanie jej zrozumieć, ale może dlatego, że wychowujemy się w zupełnie innej kulturze, nie wiem. Do tego powód dla którego zaczęłam to oglądać wyjątkowo mi przeszkadza, a raczej to jak gra. Oczywiście mowa tu o Kamiki. Cały czas powtarzam sobie, że jego postać ma być taka ekspresyjna, ale jak dla mnie to przesada. Dlaczego wciąż to oglądam? Mimo wszystko bardzo ciekawi mnie, kim właściwie jest Shizukui Kei i jaki ma związek ze szkołą? Co mu takiego zrobili, że tak się mści i czy to, że jeździ na wózki ma z tym coś wspólnego? Do tego jest dość ciekawa postać dyrektorki, która chyba chce zmienić szkołę, ale z nieznanych mi powodów zamiast samej się za to zabrać zostawia to na barkach uczennicy. Choć czasem się zastanawiam czy to ona nie nasłała tego chłopaka, żeby pokryjomu coś zrobił.

Mam nadzieję, że kolejne pięć odcinków obejrzę w szybszym tempie niż poprzednią piątkę. xD

Dziękuję bardzo za tłumaczenie i korektę dramy. :)

kyoko.mogami 
Prr Szalona :)

Wysłany: 2015-10-18, 02:51   

Właściwie zarwałam noc by obejrzeć tą dramę i nie żałuję żadnej minuty. Postać Toru to jest mistrzostwo po prostu. Na początku myślałam, że jest za głośny i zbyt szalony, jednak po kilku odcinkach idzie się przyzwyczaić. Uwielbiam Ryunosuke, on pasuje do takich ciemnych ról, aktorem jest niezłym, jego postać ze SPEC uwielbiam, a w tej dramie Toru ma dla mnie takie same odczucie. Balsam dla oczu <3
A Haruna, na początku wystraszona myszka, ale też radę dała. Tylko jej bob włosy mnie denerwują, wygląda jak pączek. Od dawna nie oglądałam żadnej dramy japońskiej i jak dla mnie to świetny powrót do gatunku - mimo że nie znam żadnego aktora (oni wszyscy tacy młodzi)
Daję okejkę :up:
~Kyoko~

AnotherL 

Wysłany: 2016-02-22, 00:06   

Ahhh jaki miły powrót do dram :) idealna wręcz. Oczywiście realizmu w niej za grosz XD ale cóż... za to uwielbiam tego typu dramy :) . Mogliby zrobić drugi sezon :P . Choć też się nie spodziewałam takiego końca! No i ciesze się, że to nie była drama w stylu Hana Yori Dango, ponieważ się tego obawiałam :)

Damar 

Wysłany: 2017-01-20, 20:36   

Można prosić o reupload? Z tego co widzę, to rawy w najlepszej jakości Hohoemi tutaj dała, ale niestety linki wygasły :(( Szukałem filmów/dram z Suzu Hirose i nie wiedziałem, że znajdę u nas, dlatego bardzo proszę o odnowienie linków.

Ushio 

Wysłany: 2017-01-20, 20:57   

Rawy można znaleźć tutaj:
http://www.filmku.net/gak...itle-indonesia/

http://doramax264.com/257...n-j-drama-2014/

Damar 

Wysłany: 2017-01-21, 01:07   

Ushio napisał/a:
Rawy można znaleźć tutaj:
http://www.filmku.net/gak...itle-indonesia/

http://doramax264.com/257...n-j-drama-2014/

Oba linki nie działają :( Na pierwszej stronie przekierowuje na jakieś reklamy, a na drugiej pisze, że rawy usunięte. Są gdzieś te same rawy co Hohoemi wysyłała? Mam tylko pierwszy odcinek i o taką jakość mi właśnie chodzi.

Remi 

Wysłany: 2017-01-21, 01:23   

Damar, zobacz tutaj. Ale nie wiem czy pasują.
https://www.ulozto.net/so...byDirection=asc

Damar 

Wysłany: 2017-01-21, 13:56   

Pasują ^^ To są dokładnie te same rawy (848x480 x264) Wielkie dzięki, :kiss: Remi

kinoshita

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 2017-07-11, 21:53   

Drama raczej dla młodszych gimnazjalistek, mnie tam
odcinek pierwszy
nie tyle zostawił obojętnym, co wręcz wynudził. Dziewczyna nie wiedziała nawet, że zostanie przewodniczącą? Pada jak słup? Tajemniczy opiekun pisze teksty i wszystko się odmienia a zły dyrektor jest... czy ten aktor kiedykolwiek zagrał jakąś pozytywną rolę. Nie, zdecydowane nie dla tej dramy.

Damar 

Wysłany: 2018-02-22, 00:15   

W końcu zabrałem się za tą dramę, na razie jestem po dwóch odcinkach, więc nie za wiele nie mogę napisać. Tematyka szkolna zawsze mnie interesowała, a z tego co widzę, w tym przypadku mamy do czynienia z takim szkolnym szkolnym, mam na myśli regulaminy, walki z elitą i przeciwstawiania się niesłusznym zachowaniom w szkole, a nie tylko szkoła jako otoczka do kolejnego love story. Dlatego właśnie delikatnie obawiam się, że przez to drama może być troszkę nudniejsza niż miałem inne przeze mnie obejrzane produkcje z tego gatunku. W każdym razie nie zniechęcam się, jest Suzu w głównej roli, czyli lepszej aktorki dla mnie nie mogli wybrać, nawet niedawno przeze mnie odkryta Hana Sugisaki, która genialnie zagrała w filmie "Her Love Boils a Bathwater", niestety tutaj epatuje toksycznym charakterkiem jak i reszta jej koleżanek. Jak na razie najbardziej ciekawi mnie wątek z tym gościem na wózku, zobaczymy co on jej nawymyśla, żeby ta rebelia w szkole się powiodła. Dobre było to przemówienie w pierwszym odcinku. Drugi odcinek z tymi pieniędzmi też ok, choć nie porwał.

P.S Ten "pan maska" z Platinum 8 wygląda jak żywcem wyciągnięta postać z jakiegoś anime, ta twarz, genialna, idealny kandydat na chłodnego przywódcę.

A, byłbym zapomniał. Jak się okazuje, fryzura w stylu bob idealnie się nadaje do noszenia tajnej słuchawki :zlo:

Damar 

Wysłany: 2018-03-04, 19:49   

No i skończyłem i muszę powiedzieć, że drama bardzo mi się podobała. Brakowało mi troszkę jakieś wątku romantycznego, ale z drugiej strony nie o tym była drama a wciskanie takiego wątku na siłę nie wyszłoby to na dobre, więc zaakceptowałem to i z każdym odcinkiem oglądałem z coraz większą ciekawością i przejęciem jednocześnie zapominając o tym czego mi brakowało. Problematyka przedstawiona w miarę realistyczny sposób (poza idealistycznymi mowami, jak i rzucanie mułem w nauczycieli :XD: ) i jakby nie patrzeć uniwersalny. Wszędzie występują takie zachowania: nierówne traktowanie uczniów przez uczniów i przez nauczycieli, a wszystko zakryte wpływami pieniężnymi, które dają zezwolenie na więcej tym "lepszym". Cała drama to walka z tym niesprawiedliwym systemem, a wszystkiego dokonuje Haruna Tsubame-osoba o dobrym sercu, jak się okazuje słusznie wybrana przez dyrektorkę. Było kilka ciekawych zwrotów akcji, choć w dziewiątym odcinku było lekkie przekombinowanie, ale na szczęście dobrze się skończyło. Dobrze się patrzyło na te zmiany jakie zachodziły w szkole, te przemowy, może dla niektórych przydługie (chociaż dla fanów Suzu przydługie nie były ^^ ), ale za to bardzo mądre. Najbardziej się oczywiście cieszę, że ona właśnie grała tutaj główną rolę. Jak zawsze wyglądała prześlicznie :o ale i Hana Sugisaki świetnie wypadła. Zresztą nie było tutaj jakiegoś słabszego aktora/aktorki. Nieźle się też uśmiałem ze scen z dziadkiem Haruny. Dziadek marzeń normalnie :D Może jedynie Kamiki był mało przekonujący dla mnie. Od pierwszego odcinka biło od niego takim głosowym overactingiem. Później się dowiedziałem, że jest też seiyu, wiec wszystko się wyjaśniło. Chyba lepiej radzi sobie tam, ale nie mogę też mu zarzucić, że źle zagrał. Czasami też nie nadążałem za jego gadką, ma chłopak talent :D Ogólnie drama bardzo fajna, dziękuję za tłumaczenie i korektę ^^

Odpowiedz do tematu