Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: avalia
2018-03-08, 10:57
My Sassy Girl in Joseon [32/32]
Autor Wiadomość
BMC-tka 
BetyMCecily aka BMC- agassi

Wysłany: 2017-06-11, 20:31   My Sassy Girl in Joseon [32/32]

My Sassy Girl in Joseon

Tytuł oryginalny: 엽기적인 그녀
Tytuł (latynizacja): Yeopgijeogin geunyeo
Tytuł alternatywny: My Sassy Girl / That Bizarre Girl
Gatunek: komedia romantyczna, historyczna
Liczba odcinków: 32
Nadawca: SBS
Emisja: 29.05.2017 -
Czas emisji: poniedziałek i wtorek, 22:00

OPIS

Gyun Woo jest uczonym, który poświęca się nauce, nie marnując czasu na nonsensy. Skupia się tylko na zadaniu, które ma obecnie do wykonania – edukacja księcia. Jednakże Gyun Woo spotyka na dworze królewskim księżniczkę z ery Joseon, Hye Myun, która jest szkolona na kobiecą i pełną wdzięku dziewczynę. Jednakże Hye Myung, która jest z natury nieznośna i hałaśliwa, nie jest tym zainteresowana i omija owe lekcje. Właśnie wtedy oziębły uczony spotyka na swojej drodze psotną księżniczkę. Biedny mężczyzna nie wie, do czego skłoni go jego serce. Ale czy może zakochać się w księżniczce, którą uważa za nieznośną?
Drama na podstawie koreańskiego filmu o tym samym tytule.

Obsada

Joo Won jako Gyeon Woo
Oh Yeon-seo jako Księżniczka Hye-myung
Lee Jung-shin jako Kang Joon-young
Kim Yoon-hye jako Jung Da-yeon

Ekipa

Tłumaczenie:
BMC-tka (odc.nieparzyste) [do odc. 11]
lestat7 (odc.parzyste) [do odc.12] [od odc.13- 32]

Korekta:
kathryn

Ostatnio zmieniony przez lestat7 2018-03-22, 20:03, w całości zmieniany 28 razy  

kasia123

Wysłany: 2017-06-12, 19:17   

A to ciekawostka! Czy dobrze rozumiem, że jest to nawiązanie również do filmu "My sassy girl". To był mój pierwszy kontakt z azjatyckim kinem, więc chętnie będę śledzić temat :)
Natomiast jeśli chodzi o dramy historyczne, to prawie debiut, więc tym bardziej jestem ciekawa :)
powodzenia w tłumaczeniu :)

kathryn

Wysłany: 2017-06-12, 20:01   

Bardzo mocne nawiązanie do filmu My Sassy Girl. Nawet ścieżka dźwiękowa ta sama :crazy:

Unni007 

Wysłany: 2017-06-12, 20:48   

Dramka jest baaardzo ciekawa. Główna bohaterka to panna z charakterem. Nic sobie nie robi ze swojego statusu, nie sposób jej nie lubić :) Scena z motelu (czy jak to tak nazwywano wtedy XD) naprawdę zabawna. Cwaniak w osobie jednego z ministrów króla knuje na każdym kroku :/ Zobaczymy do czego będzie gotów się jeszcze posunać :((

matsumin 
matsumin

Wysłany: 2017-06-14, 17:07   

Film "My sassy girl" to mój ulubiony. Dlatego też postanowiłam zerknąć na 1 odcinek dramy i zobaczyć co to takiego. W dramie przenosimy się do czasów Joseon, a ja ostatnio lubię oglądać wszystko co dzieje się w tamtym czasie. Do dramy zachęcił mnie również fakt, że gra tu Joo Won. A ja lubię jego grę aktorską. Po pierwszym odcinku wiem na razie tylko tyle, że postać Gyeon Woo denerwuje mnie. Nie potrafię jeszcze stwierdzić dlaczego. Może podświadomie nastawiłam się na coś innego. A może dlatego, że w oryginale główny bohater jest trochę taki ciapowaty, a tu to taki trochę lekkoduch i cwaniaczek. Takie odniosłam przynajmniej wrażenie.
Ale za to Księżniczkę Hye-Myung od razu polubiłam. Nie zważa na swój status społeczny. Na środku mostu, nie zważając na nic zwymiotowała. Dziewczyna nie da sobie w kaszę dmuchać. A słowne przekomarzania głównej pary są świetne i mają swój urok. Jak na razie fajna lekka drama, choć z domieszką intryg i knowań.

necz

Wysłany: 2017-06-14, 21:01   

Dramka nawet całkiem przyjemnie się zapowiada. Co prawda Joo Won pasuje do historyka jak pięść do nosa (no jakoś tak z twarzy mu nie bardzo Joseonem patrzy), ale postanowiłam na to nie zwracać jak nie przymierzając główna bohaterka ma w zwyczaju. Może i dobrze, że nieszczególnie jest ciapowaty, bo jakoś nie lubię takich bohaterów. Chociaż jak dla mnie, to w 2 epku ciapowatością się wykazał dostatecznie. Co do zdania
matsumin napisał/a:
Nie zważa na swój status społeczny. Na środku mostu, nie zważając na nic zwymiotowała.
to jakbyś była tak nawalona jak księżniczka, też byś nie zważała na statusy i haftowała gdzie popadnie. Akurat do tego nie trzeba ani odwagi, ani rozumu, ani nic innego poza dużą ilością wódy. Jak dla mnie zachowała się jak przysłowiowa, durna blondi (przepraszam wszystkie blondynki) i podziwiać jej za rzyganie nie mam zamiaru, niemniej lubię takie zadziorne, przebojowe dziewuchy, nawet jeśli rozumem nie grzeszą. Znaczy, durna nie dlatego, że się uchlała, tylko że będąc księżniczką i wiedząc zapewne, że pół dworu tylko czeka na każde jej potknięcie, jednak troszkę sobie na ten status zważać powinna i ubzdryngolić się gdzieś w tajemnicy i po cichu. Oby tylko później nie ryczała gdzieś po kątach i nie mdlała Joo Wonowi na rękach, ale jak znam koreańskie dramki, to pewnie nam takich scen nie darują. Ale na razie zapowiada się całkiem, całkiem. Nic ambitnego, za to można się odstresować i pośmiać.

Ps. Jak pokazali "romantyczną" scenę na moście, znaczy ona z rozmarzonym wzrokiem, on z błyskiem zainteresowania w oku, a potem ona traci równowagę, a on ją ratuje przed upadkiem, to pomyślałam sobie "no nie, to jest tak oklepane, że dalej nie oglądam", a tu niespodzianka i zabójczy chuch księżniczki :P Natomiast nigdy nie zrozumiem upodobania Koreańczyków do epatowania widza widokiem wymiocin. Samej mi się w pewnym momencie zachciało haftnąć, jak z upodobaniem pokazywali te sztuczne pawie.

lestat7

Wysłany: 2017-06-20, 22:06   

Cała ekipa zaprasza na dwa kolejne odcinki 3 i 4 miłego seansu życzymy. :tańczy: :tańczy: :tańczy:

Gabck

Wysłany: 2017-06-21, 07:51   

Już od pierwszego odcinka zapowiada się ciekawa i z jajem dramka :D No, ale poczekamy dalej jak to się rozkręci :D

necz

Wysłany: 2017-06-21, 19:57   

Dziękuję całej ekipie, akurat mi się przyda kolejna dawka odmóżdżenia.

Ps. Już bardziej obleśnego obrazka do odcinka 3 nie udało się znaleźć?

BMC-tka 

Wysłany: 2017-07-01, 01:43   

Zapraszamy na odcinek 5 :)
Miłych wrażeń :D

Barb20
Barb20

Wysłany: 2017-07-30, 13:15   

Jak dla mnie jest to bardzo zabawna drama, podobnie jak wcześniejszy, znany film. Jednak drama w odróżnieniu do filmu ma zupełnie nowy koncept. Akcja dzieje się w erze Joseon czyli jakieś 300 lat temu.
Choć początkowo mamy cięższą historię, ton naszego widowiska zmienia się w miarę wchodzenia w życie obojga naszych głównych bohaterów. Wpadają na siebie nawzajem od pierwszego bardzo zabawnego spotkania i jest to obiecujący początek wszystkich śmiesznych i romantycznych perypetii, które nadejdą. Serial jest niezwykle barwny (dosłownie -piękne kostiumy i scenografia) . Główne postacie przesympatyczne , a "chemia" między nimi niezwykła. Bardzo miła dla ucha oprawa muzyczna. Przez wzgląd na to wszystko z pewnością bardzo ciekawi mnie ciąg dalszy. Dziękuję za tłumaczenie

lestat7

Wysłany: 2017-08-29, 00:13   

Ekipa już po wakacjach także serdecznie zapraszamy na odcinki 7 i 8. :tańczy:

BMC-tka 

Wysłany: 2017-09-07, 21:50   

Zapraszamy na odcinek 9 :tańczy:

BMC-tka 

Wysłany: 2017-09-22, 20:46   

Zapraszamy na odcinki 10 i 11 :tańczy: 8-)

prima

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2017-09-22, 21:27   

nawet się pośmiałam z 1 odcinka, początek nieco tragiczny, królowa zdaje się zmarła podczas porodu, a zdradziecki generał zrobi wszystko by pozbyć się syna króla, ... młody książę jest jeszcze dzieckiem i zamieszkuje w pałacu, ech, a już się łudziłam, za to wstawiona panna to starsza siostra księcia, niesforna księżniczka, przysparzająca kłopoty ojcu, teraz ministrowie chcą ją koniecznie wydać za mąż... młody porucznik jest chyba nią zainteresowany, z czego cieszy się jej osobisty eunuch, śmieszny grubasek, już go lubię...

Nixsia 

Wysłany: 2017-11-06, 21:14   

Z niecierpliwością czekam na dalsze tłumaczenia odcinków. Drama mnie bardzo wciągnęła. Główna bohaterka zyskała moją sympatie, tak samo zresztą główny bohater. Dziękuję bardzo za tłumaczenie tej dramy i nie pozostaje mi nic innego jak czekać. :crazy:

kasjopea

Wysłany: 2017-12-29, 21:38   

Bardzo fajna drama ,księżniczka ma zarąbisty charakter ,wyróżnia się całkowicie od reszty towarzystwa ,główny bohater niczego sobie, można się pośmiać , a rzadko to się zdarza szczególnie w historykach i erze Joseon. Kibicuje głównym bohaterom i czekam na dalsze tłumaczenie .Pozdrawiam i dziękuję :)

Allan Breck 

Wysłany: 2017-12-30, 08:56   

Ja też czekam .

lestat7

Wysłany: 2018-03-21, 22:16   

Udało nam się z kathryn zakończyć ten projekt. Zapraszamy na ostatnie odcinki. Dziękujemy tym, którzy cierpliwie czekali. :)

Odpowiedz do tematu