Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: avalia
2018-03-08, 10:56
Kod Niebieski 3 [04/10]
Autor Wiadomość
Harumi 
Mentalny L

Wysłany: 2017-07-13, 16:54   Kod Niebieski 3 [04/10]

Kod Niebieski 3/ Code Blue 3/ ドクターヘリ緊急救命 / Doctor Heli Kinkyū Kyūmei/ Doctor Heli - Emergency Lifesaving

Reżyseria: Nishiura Masaki, Hayama Hiroki, Tanaka Ryo
Scenariusz: Adachi Naoko
Gatunek: medyczna
Rok: 2017
Więcej na dramawiki

Tłumaczenie: Harumi
Korekta: Slak ;)

Aizawa Kosaku, Shiraishi Megumi, Hiyama Mihoko, Fujikawa Kazuo i Saejima Haruka, choć razem pracowali na początku, popchnęli własne kariery na różne ścieżki.
Aizawa Kosaku opuścił szpitalną izbę pogotowia i rozpoczął pracę jako neurochirurg. Shiraishi Megumi ciężko pracuje jako głowa całej załogi szpitalnego oddziału pogotowia lotniczego. Hiyama Mihoko w przeszłości pragnęła zostać lekarzem ratownictwa lotniczego, jednak ostatecznie zrezygnowała z tego i zaczęła pracę na Oddziale Położnictwa i Ginekologii. Fujikawa Kazuo został lekarzem specjalistką w dziedzinie ortopedii i pracuje razem z Shiraishi Megumi. Saejima Haruka wciąż pracuje jako pielęgniarka dla ratownictwa lotniczego. Każdy z nich żyje z dnia na dzień i napotyka na swojej drodze zupełnie nowe sytuacje, z którymi musi się zmierzyć.
[opis: dramawiki]

Obsada:

Yamashita Tomohisa jako Aizawa Kosaku
Aragaki Yui jako Shiraishi Megumi
Toda Erika jako Hiyama Mihoko
Higa Manami jako Saejima Haruka
Asari Yosuke jako Fujikawa Kazuo
Shiina Kippei jako Tachibana Keisuke
Ando Masanobu jako Shinkai Hiroki
Arioka Daiki jako Natori Souma
Narita Ryo jako Haitani Shunpei
Araki Yuko jako Yokomine Akari
Baba Fumika jako Yukimura Futaba

~*~

Odcinek 01
RAW 01

Odcinek 02
RAW 02

Odcinek 03
RAW 03

Odcinek 04
RAW 04

~*~

Ode mnie: Ogólnie Kod Niebieski, w szczególności drugi sezon, to moja najukochańsza drama. Czekałam na sezon 3., aczkolwiek nie wierzyłam, że to możliwe, ale jak widać cuda się zdarzają. xD W każdym razie bardzo się ucieszyłam, ale gdy zobaczyłam, że w tej dramie gra z kolei jeden z moich najukochańszych aktorów, Ando Masanobu, to mało się ze szczęścia nie popłakałam. Mogę umierać szczęśliwa. xD
A tak serio, to będę starała się to robić szybko, tym bardziej że mam wakacje. Postaram się też nie zaniedbać D-Day, choć przyznam, że tłumaczenie tej dramy zaczyna mnie irytować.

"W związku z tym że to rok psa, będziemy pracować ciężko jak psy." - Jang Dongwoo, 2018
Moje Tłumaczenia
Ostatnio zmieniony przez Harumi 2018-02-13, 23:27, w całości zmieniany 10 razy  

Szmaterlok 
Mario-sama ga Miteru

Wysłany: 2017-07-13, 17:05   

Przyznam szczerze, że wzięli nas z zaskoczenia. Bo nikt chyba nie spodziewał się nowego sezonu po tylu latach xD Ale nie to jest ważne. Najważniejsze jest to, kto tę dramę pisze xD Przecież to babka od Rich Man Poor Woman czy Czekoladnika :3 No i obsada też jest jednak boska xD

Czekam na polskie literki :D
Black Knight odcinek 1 - 100%

kathryn

Wysłany: 2017-07-13, 18:19   

Dołączam do grona widzów. Zwłaszcza, że będę mogła obejrzeć 1 i 2 sezon. Linki na doramie nadal działają, (gdyby ktoś też chciał nadrobić)

Harumi, powodzenia :tralala:

kinoshita

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 2017-07-13, 20:19   

Ja też dołączam do grona widzów. Nie bacząc nawet na przerażającą rolę męską tzw. główną.

Harumi 
Mentalny L

Wysłany: 2017-08-06, 12:46   

Zapraszam na odcinek pierwszy!

Chwilę to trwało, bo żadna czasówka nie chciała ze mną współpracować, a i tłumaczenie nie jest od tej samej fajnej grupy co dwa poprzednie sezony. Liczę jednak, że przy następnych odcinkach nie będę już miała takich problemów, tym bardziej że 1 odc. świetny, trzyma poziom i jestem zachwycona. Oby tak dalej! :omg: :omg:

Dziękuję Slakowi za korektę ekspresową i zapraszam do oglądania oraz komentowania ^^

"W związku z tym że to rok psa, będziemy pracować ciężko jak psy." - Jang Dongwoo, 2018
Moje Tłumaczenia

kinoshita

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 2017-08-06, 18:26   

Radość ma jest potrójna bo 1. nowa j-drama na forum, 2. Jak widać po
odcinku pierwszym
Yui Aragaki dalej występuje w tej serii, a co więcej 3. gra tu teraz jakby pierwsze skrzypce. Są też bolesne łychy dziegciu, najtrudniej strawna z nich to kolega Złe Spojrzenie, który ze swą inteligentną inaczej twarzą tak się nadaje do roli neurochirurga jak niewydojona krasula do roli wierzchowca szeryfa z Dzikiego Zachodu. Zresztą moja ulubiona scena w tym epizodzie to jak Yui wchodzi do windy i wykrzykuje ze strachu na widok Złego Spojrzenia. A poza tym doktorzy Heli mają jak zwykle pełne ręce roboty i tylko ociupinkę czasu na życie prywatne, ot np. aby przez przypadek o 4 rano wywracając torebkę żony dowiedzieć się, że jest ona w ciąży...
Dodatkowe uznanie dla P.T. Tłumaczki za przybliżanie terminów medycznych, których tu mnóstwo...

Yae 
GACKTofil

Wysłany: 2017-08-06, 20:13   

kinoshita napisał/a:
aby przez przypadek o 4 rano wywracając torebkę żony dowiedzieć się, że jest ona w ciąży...
Gwoli ścisłości, Saejima nie jest w związku małżeńskim z Fujikawą. ;)

Yuzuru Hanyu<3

Tak mi idą tłumaczenia~

kinoshita

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 2017-08-06, 20:28   

Yae napisał/a:
kinoshita napisał/a:
aby przez przypadek o 4 rano wywracając torebkę żony dowiedzieć się, że jest ona w ciąży...
Gwoli ścisłości, Saejima nie jest w związku małżeńskim z Fujikawą. ;)

Dzięki za ścisłość! Sam doszedłbym pewnie do tego nie wcześniej niż za półtora roku, biorąc pod uwagę, że chronologicznie to jestem po pierwszym odcinku sezonu pierwszego...

Anulama 

Wysłany: 2017-08-06, 23:11   

Jak dobrze znów zobaczyć cały "lotny" zespół w pracy! Brak mi nieco Kurody w tle, ale i tak nieźle sobie dają radę. Widać po nich wszystkich upływ czasu, nawet Yamapi lekko 'dojrzał'.
kinoshita napisał/a:
Są też bolesne łychy dziegciu, najtrudniej strawna z nich to kolega Złe Spojrzenie, który ze swą inteligentną inaczej twarzą tak się nadaje do roli neurochirurga jak niewydojona krasula do roli wierzchowca szeryfa z Dzikiego Zachodu.

Moim amatorskim zdaniem ta akurat rola pasuje mu idealnie. Nie musi sie wysilać, żeby pokazać jakieś wyjątkowo rozemocjonowane momenty z życia neurochirurga. Wygląda tak, jak moja wyobraźnia widzi skupionego na własnej karierze, pewnego swoich umiejętności ambitnego człowieka nie potrzebującego do osiągnięcia sukcesu poparcia ani sympatii innych ludzi. I taki właśnie jest Aizawa - twardy, oschły, ale w niektórych momentach przejawia jakiś odruch ludzki, który bardziej łapie za serducho niż radosne sentymenty Fujikawy.
Hiyama jest jego nieco złagodzoną, żeńską formą z tym, że ona okazuje znacznie więcej emocji. Jednak oboje są do siebie bardzo podobni.
Shiraishi odnalazła swoje miejsce i jak najbardziej tam pasuje - jest z nich wszystkich najbardziej zorganizowana, a przy tym potrafi zrozumieć uczucia innych ludzi. Chociaż nie zapowiadała się, to jednak bardzo dobrze odnalazła sie w roli lidera.
No i największa niespodzianka odcinka - wyznanie Aizawy w windzie! Powalił mnie tym krótkim "bo ty tu jesteś" całkowicie! Czyżby przebudzenie ludzkiej strony jego natury? Nadadzą mu normalnych cech zwykłego człowieka? Nie zgadzam się! Cały jego urok własnie w tym jego perfekcjonizmie! Kto inny odciąłby ramię Kurodzie? Mam nadzieję, że to był tylko taki żart scenarzystów...

Dziekuję za tłumaczonko i życzę wytrwałości przy tych medycznych terminach!

:omg: Tak, chodź do mnie... :omg:

Jasmine 

Wysłany: 2017-08-08, 19:27   

Jejku nie sądziła, że doczeka się 3 sezonu! Poprzednie dwa bardzo lubiłam aż załuje, że nie zachowały mi się na dysku i nie obejrze ich jeszcze raz przed trzecim sezonem...po za tym moja ciekawość nowych odcinków i tak pewnie by wygrała. Już od początk myślałam, że Azawa im pomoże xD
Super, że nie zmienili obsady jedynie doszłynowe postacie..już w pierwzym odcinku troche się działo a to zapowiada kolejny super sezon :)

Yoriko 
Troll. Mentalna blondynka.

Wysłany: 2017-08-17, 21:38   

Trzeba przyznać, że obejrzenie pierwszego odcinka było nostalgiczne. Zresztą podejrzewam, że cała drama taka będzie. Miałam wrażenie jakbym cofnęła się w czasie o te kilka lat, gdy zaczynałam oglądać pierwszy sezon. Fajnie, że oprócz czwórki stażystów i pielęgniarki z poprzednich dwóch sezonów, są też inne znajome twarze. Mamy Pana Pilota (uwielbiam go <3 ), jest Mitsui, jest Tachibana i Saijo (o ile dobrze napisałam, w każdym razie Sugimoto Tetta). Czyli sporo rzeczy po staremu xD

Sama akcja w pierwszym odcinku jak najbardziej na plus. Klimat poprzednich dwóch serii jak na razie zachowany. Od razu porządne rozpoczęcie, dużo się działo, to lubię. Oby tylko tak dalej się utrzymało. Akcja z tym chłopcem, który utknął, była świetna.

Za to czwórka stażystów teraz to już lekarze z prawdziwego zdarzenia, widać, że wszyscy się wyrobili i trzymają wysoki poziom. Jednak wiadomo, że najlepszy Aizawa, który jak zawsze w formie. Kocham go <3 Najlepsza postać tej dramy i tutaj nadal nie zawodzi. Tam już był mistrzem, ale teraz to już będzie pewnie wymiatał totalnie. Opanowanie, perfekcja i to chłodne usposobienie, cudownie.
Shiraishi za to mnie zaskoczyła, że teraz kieruje oddziałem ratownictwa. Mam wrażenie jednak, że to ją przerasta. Z jednej strony nie ma się co dziwić. Zespół jej się sypał, a stażyści do niczego się nie nadają. Ciężka sprawa. Nie wystarczy, że sama już jest dobrym lekarzem, bo sama wszystkim się nie zajmie. Poza tym brakuje mi w niej cech przywódcy. Za mało w niej charyzmy, żeby mogła pokierować innymi. Według mnie nie bardzo nadaje się na lidera. Choć Aizawa ją zmotywował, co chyba jej pomogło. Może jeszcze się poprawi.
O Hiyamie i Fujikawie na razie nie bardzo wiem, co napisać. Wiadomo też już są dobrymi lekarzami, ale po tym odcinku to nic więcej na ich temat mi nie przychodzi do głowy. Choć nie, o Fujikawie wiem co napisać. Nie spodziewałam się, że będzie z Haruką. Jej jednak przydałby się prawdziwy facet, ale jak widać przeciwieństwa się przyciągają xD

No i stażyści... Kto tym ofiarom losu pozwolił iść na medycynę. To jakaś tragedia, dosłownie. Ja wiem, że stażyści, że jeszcze się uczą, że wszystko dla nich nowe, ale ich zachowanie to jakaś masakra... Hiyama, Shiraishi, Aizawa i Fujikawa radzili sobie o wiele lepiej w dwóch poprzednich sezonach. Używali jednak mózgu, byli ambitni, rywalizowali ze sobą. Za to nowi... Jest Płaczek (niestety nie pamiętam jak się nazywa, zresztą jak cała trójka się nazywa), w każdym razie pan w okularach. Jest Histeryczka, miałam nadzieje że laska tam padnie na miejscu zdarzenia, byłoby lepiej, jeden problem mniej. I Idiota (Daiki, weź się w garść xD), który nie ogarnia po co tam jest. Mam nadzieje, że dalej będzie lepiej, bo takiej dawki głupoty nie zniosę.

Jest tez nowa postać, w tej roli cudowny Ando <3 W końcu się gdzieś pojawił xD No, ale nie o nim, a o postaci. Póki co słabo, też taki głupkowaty mi się wydaje. Po pierwszym odcinku to ja nie wiem jak on chce rywalizować z Aizawą, nie widzę tego. Choć liczę, że jednak umiejętności faktycznie ma boskie i rywalizacja będzie ostra :D

Ogólnie wszystko fajnie, ale ostatnia rozmowa Aizawy i Shiraishi sprawiła, że mam złe przeczucia... Choć złe przeczucia miałam już, gdy dowiedziałam się, kto jest scenarzystką tego sezonu. Ja błagam, żadnych romansów, to ma być drama na poziomie, a nie jakieś durnoty. Medyczna, to medyczna i na tym się zatrzymajmy.

To czekam na kolejny odcinek :tańczy:

PS: Podziwiaj, Haru, jak się rozpisałam xDD Cuda się zdarzają :))

Majak 

Wysłany: 2017-08-29, 19:25   

Yamapi w tej serii jest rewelacyjny, a przynajmniej był w 2 pierwszych sezonach. Mam nadzieję, że drama utrzyma poziom.
Bardzo juz się stęskniłam za jakąś japońską nowością - jakoś większość tłumaczy rzuca sie tylko na Koreę. :(

Harumi 
Mentalny L

Wysłany: 2017-08-29, 20:13   

Majak, Yamashita nadal jest rewelacyjny i spoko, ja się na Koreę nie rzucę, a przynajmniej nie całkiem. Teraz mam w planach kolejną japońską nowość ^^

Yoriko, stażyści straszni, ale w sumie nie można mieć wszystkiego, i tak tu mamy Yamashitę z Ando, idealni stażyści to byłoby już za wiele :))

Anulama, przyda się, bo te terminy męczą strasznie, a tu nimi rzucają na lewo i prawo. To znaczy świetnie, bo to medyk i nie chciałabym, by rzucali tu słowami typu "kocham cię" xD Nie ta drama. Ale co się naszukam to się naszukam. xD

Jasmine, Kod 1 i 2 są tutaj w dziale ShoWA, jakbyś chciała obejrzeć. ;)

Dziękuję za komentarze <3 Zapraszam na odcinek 2. Dzieje się oj dzieje, z każdym odcinkiem coraz lepiej, coraz lepiej ^^

Moje Tłumaczenia

kinoshita

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 2017-08-30, 12:11   

Z wszystkich obejrzanych przeze mnie do tej pory epizodów z sezonów 1,2 i 3 to
odcinek drugi
najświeższej odsłony przygód helidoktorów podobał mi się najbardziej. Może dlatego, że dużo czasu poświęcono na relacje między zespołem, a nie na akcje ratunkowe. I pewnie dlatego, że sprawa ciąży nastolatki zakończyła się w duchu pro-life. Sceny miedzy tatusiem a córeczką z nimalże rękoczynami szpitalnymi były nawet odprężająco zabawne. Dziwna jest rola Złego Spojrzenia, bo w początkach 2 sezonu snuje on pewne przemyślenia i jawi się jako człek dość cyniczny, ale refleksyjny. Tutaj znowu jest gburowaty i wyżywa się na słabszych, no ale na szczęście coś w nim się jednak łamie i wspiera stażystkę.
Poziom uślicznotkowienia tej dramy jest momentami niebotyczny.

Harumi 
Mentalny L

Wysłany: 2017-09-02, 15:02   

Zapraszam na odcinek 3.

Moje Tłumaczenia

kinoshita

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 2017-09-02, 18:52   

Drama trzyma poziom. Trochę tylko było niezamierzonych emocji, gdy aż zadrżałem w
odcinku trzecim
bo mogło się okazać, że niebotyczne uślicznotkowienie dramy zostanie tak umniejszone o lekko licząc czterdzieści procent. I jak by jeszcze było mało tych nerwów to doszedł ten emocjonalnie niedojrzały przyszły tatusiek... No co by nie mówić o Złym Spojrzeniu, to jego bohater tutaj zachowuje się racjonalnie, odpowiedzialnie [i jeszcze na dodatek jest geniuszem m.in. od cyjanku - może mu się to przyda w dalszej części?]. Słowem - jest OK. Natomiast druga główna męska postać w Kodzie Niebieskim to przykład takiego dupka i łajzy... Jak zaczął fanzolić o tym, że ze swoją dziewczyną nie mógł porozmawiać o ślubie i dziecku bo oni mają czas na rozmowę tylko w samochodzie czekając na czerwonych światłach, a dzisiaj były zielone... No to ja na miejscu Złego Spojrzenia wysłałbym tego doktorka bezpośrednio na OIOM. W charakterze pacjenta.

Jasmine 

Wysłany: 2017-09-03, 11:04   

Drama wciąż genialna jak pozostałe sezony i oby tak pozostało do końca. Aizawa niby taki chłodny mało mówny surowy a zarazem geniusz itd ale właśne za to zawsze uwielbiałam tą postać <3 od Shiraishi zasze wolołam Hiyame i nadal tak pozostaje poniekąt prez to ma nadzieję, że nie padą na pomysł sparowania tam więcej lekrzay. Z damskich postaci najbardziej lubię Saejime i nie pasuję i do niej ojciec jej dzieciaczka ale na szczęście ten wontek nie dominuje nad dramą. Co do nowych postaci to jakoś nie wyrobiłam sobie o nich zdania są dla mnie jak mały dodatek.
Trzeci odcinek smutny ale po takiej tematyce dramy trzeba by gotowym na takie odcinki trudne wybory nie są stawiany tylko przed lekarzem ale i przed pacjętem.
Po zapowiedzi odcinka czwartego już widać, że drama tempa nie traci i znów będzie pełen akcji i emocji.

Dziękuje za tłumaczenie :D

Anulama 

Wysłany: 2017-09-04, 21:29   

Aizawa coraz bardziej przypomina Kurodę - tak samo podchodzi do stażystów, bez żadnej taryfy ulgowej, po prostu mają być lekarzami, więc mogą zacząć już teraz. Dziewczyna ma zadatki na niezłego lekarza, może nie takiego jak sam Aizawa, no ale jemu tylko Kuroda dawał radę :evil:
Stażyści są jacyś tacy nieogranięci, jak na swój wiek. Studenci medycyny (i to przecież nie pierwszego roku), a zachowują się czasem jak dzieci. Kudłaty ma tyle kompleksów i obaw, że aż dziw, że daje radę przyjść do szpitala. Przyjemniaczek za to ma jakieś dziwne podejście do zawodu lekarza - to jego stwierdzenie, że w sumie to on nie chciał zostać lekarzem daje nadzieję na poznanie lepiej jego historii.
Niezmiennie dziwi mnie, w jaki sposób Fujikawa zdobył Saejimę. Są idealnym przykładem na to, że przeciwieństwa się przyciągają. Gdybym miała obstawiać, kto z kim się zwiąże na podstawie poprzednich dwóch sezonów, to tej pary nawet nie brałabym pod uwagę. Aizawa, jak było widać, również :evil: Jego mina w windzie, gdy "potwierdzał" tą wiadomość była niepowtarzalna! Nawet ta bryła lodu nie spodziewała się takiego obrotu sprawy! :evil:
Dziekuję pieknie za odcineczek! I byle do kolejnego! :kiss:

:omg: Tak, chodź do mnie... :omg:

Yoriko 
Troll. Mentalna blondynka.

Wysłany: 2017-09-12, 15:37   

Po dwóch kolejnych odcinkach nadal jestem zadowolona. Drama trzyma poziom, dawny klimat da się wyczuć, co mnie cieszy ^^

odc.2
Bez Aizawy to by tam zginęli. Shiraishi by tam zagłaskała tych stażystów. Obchodzenie się z nimi jak z jajkiem niewiele da, musi być jakaś równowaga. Trzeba ich trochę pocisnąć. Aizawa rzucił Yokomine na głęboką wodę i od razu się w sobie zebrała. Szału co prawda nie ma, ale coś tam zrobiła, inaczej bym się chyba załamała. Oczywiście dalej uważam, że nie powinna się pchać na medycynę, ale cóż... W każdym razie Shiraishi i Aizawa się uzupełniają. W ogóle komplement od Aizawy i od razu duma rośnie, ale niech się Yokomine za bardzo nie ekscytuje.
Okularnik mnie rozwalił, akupunktura. No brawo, ziomek. Za to Daiki zaczyna budzić moją ciekawość, zobaczymy.
Sprawa ojca i córki taka typowa w sumie. Oboje siebie warci, ale jak to bywa, wszystko się dobrze skończyło.
Za to Fujikawa... Nic się nie zmienił, nadal tak samo błyskotliwy i myślący, jak kiedyś xD Zbyt proste myślenie. Ja tam się nie dziwię Saejimie, trzeba kwestie dokładnie przemyśleć.
Już myślałam, że ta licealistka co przyszła to jakaś zakochana w Aizawie, ale chyba nie xD

odc. 3
Podobał mi się motyw przewodni tego odcinka. Rzecz ważniejsza od życia - refleksyjne. Ciężko zdecydować co lepsze, życie, ale bez możliwości robienia tego co się kocha czy jednak śmierć.
Zrobiło się poważnie, ale na szczęście Haruka się wybudziła. Choć już myślałam, że inaczej się to potoczy. No i w końcu ona i Fujikawa sobie pogadali.
Okularnik na coś się tym razem przydał i dzięki niemu udało się ustalić, co było powodem zatrucia.
Podobało mi się też, to przerwanie operacji i poczekanie na reakcje organizmu. Ciekawy przypadek.
Aizawa trochę za głębokie teksty tutaj głosił, nie przepadam za tym, ale wybaczam mu :D Mimo wszystko mądre rzeczy mówił, zresztą jak zawsze.
A Shinkai niech lepiej nie szaleje z tymi randkami i się skupi na tym co ważniejsze. Dla romansów jestem na nie.

To czekam na dalsze losy naszych lekarzy :tańczy:

Majak 

Wysłany: 2017-10-29, 20:51   

Harumi, powiedz, że nie odpuściłaś sobie projektu . :( Tak mało teraz japońskich tłumaczeń, szczególnie tych dobrych. A Kod Niebieski zasługuje na kontynuację.

Odpowiedz do tematu